Jakie znaczenie niesie ze sobą zapach? - FeroBlog | FeroBlog
Pages Menu
Categories Menu

Jakie znaczenie niesie ze sobą zapach?

Opublikowane przez dnia cze 2, 2014 w uwodzeniezapachem | 0 komentarzy


Jakie znaczenie niesie ze sobą zapach?

Perfumy można porównać do gry wstępnej. Pierwszych subtelnych, aczkolwiek znaczących pocałunków, objęć, dotyku. To jest ten moment, kiedy osoba Cię czuje, kiedy Cię poznaje. Natomiast feromony są tutaj, jak penetracja. Głęboka, intensywna, przenikająca.

uwodzicielski zapach

Połączenie perfum i feromonów w jedno daje nam zatem dwa kluczowe elementy – wyraża i buduje, a jednocześnie wzmacnia naszą tożsamość. Sprawia, że docieramy do drugiej osoby poza jej mechanizmami obronnymi, a jednocześnie automatycznie sprawiamy jej przyjemność naszą osobą.

Dzięki połączeniu perfum i feromonów nawet stanie w kolejce do kasy, albo siedzenie obok na przystanku może ściągnąć na Ciebie uwagę drugiej osoby. I to nie jest coś, o czym ona decyduje świadomie. To się po prostu dzieje. To jeden z najsilniejszych instynktów, a sam zmysł węchu jest pierwszym, który się w nas wykształca w okresie prenatalnym – w konsekwencji oddziałując na nasz mózg, jak żaden inny zmysł.

W praktyce zatem – dobre połączenie perfum z feromonami daje nam potężne narzędzie. I o ile mamy feromony, jak i perfumy o różnym charakterze – o tyle ich działanie zawsze posiada ten niezwykły potencjał docierania głęboko do drugiej osoby czy nawet całych grup. Jedno jest pewne – dobrze dobrany zapach potrafi być dosłownie uzależniający, a skojarzenia z nim mogą wracać nawet po latach.

The following two tabs change content below.
Nikodem Morpheus

Nikodem Morpheus

Ekspert komunikacji interpersonalnej i specjalista w dziedzinie stylizacji zapachowej.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>