Ubierz się w zapach, czyli jaką grupę zapachową wybrać? cz. 2 - FeroBlog | FeroBlog
Pages Menu
Categories Menu

Ubierz się w zapach, czyli jaką grupę zapachową wybrać? cz. 2

Opublikowane przez dnia mar 24, 2014 w Artykuł, uwodzeniezapachem | 0 komentarzy


Ubierz się w zapach, czyli jaką grupę zapachową wybrać? cz. 2

Kontynuując wątek grup zapachowych – dzisiaj zajmiemy się zapachami o nucie świeżości, a także tymi najbardziej klasycznymi w arsenale kobiecych perfum. Spojrzymy także na pozostałe dwie bardzo oryginalne grupy zapachowe.

Zobacz pierwszą część: Ubierz się w zapach, czyli jaką grupę zapachową wybrać?

Zapachy cytrusowe to przede wszystkim świeże, cytrusowe aromaty oparte na pomarańczach, mandarynkach, czy cytrynach, wzmocnione często o przyprawy lub drzewne nuty. Klasyczne zapachy dla osób aktywnych, na przykład po siłowni albo porannym joggingu. Ale cytrusy to także znakomite rozwiązanie do pracy gdzie ich lekkość zdecydowanie dobrze będzie wpływać na nasze otoczenie na co dzień.

Zapachy kwiatowe to olbrzymi zbiór połączeń kobiecych zapachów we wszelkich możliwych kombinacjach. Jako podgrupy znajdziemy każdą inną grupę zapachową, włącznie z tymi, które są specyficzne i w zasadzie rzadko używane. Do takich należą na przykład zapachy aldehydowe wraz z kultowym i bodaj najbardziej znanym na świecie Chanel Nr 5, które stały się na dobrą sprawę niemal synonimem słowa perfumy. Mnie prywatnie ten zapach się nie podoba, ale faktem jest, że historia i siła tej marki, a także marketing wokół niej zbudowany naprawdę robi wrażenie.

Zapachy aromatyczne. Nie każdemu się spodobają. Wiele z nich zapachem może przypominać syrop na kaszel. I kilka z nich w istocie jest po prostu koszmarnych. A jednocześnie to właśnie w tej grupie znajdziemy tzw. „zapachy wodne”. I o ile sama woda z definicji zapachu mieć nie powinna, o tyle właśnie w tej grupie mamy w segmencie męskim niemal równie kultowe, co Chanel – Armani, Aqua di Gio oraz Davidoff, Cool Water. Niewątpliwie są w tej grupie także inne ciekawe zapachy, ale tutaj po prostu trzeba wiedzieć, czego szukać.

I na koniec zapachy szyprowe. Zapachy bardzo charakterystyczne. Mech, bergamota czy paczuli to nuty, które nie z każdym zagrają, ale które z całą pewnością będą się wyróżniać. Niemniej właśnie w tym segmencie ulokowało się co najmniej kilka ciekawych zapachów od Chanel. Niewątpliwie ma coś do powiedzenia w tym temacie także Gucci oraz Diesel. Z tą grupą jest podobnie, jak z aromatycznymi dla mężczyzn – trzeba trafić i nie do każdego będą pasować. Ale kiedy już to się uda, naprawdę nie sposób tego nie poczuć, a sam zapach będzie przyciągał uwagę.

 

Jakie perfumy do feromonów?

Zapach perfum w połączeniu z feromonami  nabiera innej barwy. Co więcej feromony, są różnie odbierane przez poszczególne osoby i trzeba wziąc pod uwagę, że niektórym ich oryginalna woń wydaje się mało przyjemna. Dlatego w następnych wpisach doradzę, z jakimi perfumami stosować feromony, aby pachnieć dobrze, działać zmysłowo i czuć się wyśmienicie!

The following two tabs change content below.
Nikodem Morpheus

Nikodem Morpheus

Ekspert komunikacji interpersonalnej i specjalista w dziedzinie stylizacji zapachowej.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>