Jaką grupę zapachową wybrać? Perfumy i feromony - Feromony-opinie.pl | FeroBlog
Pages Menu
Categories Menu

Ubierz się w zapach, czyli jaką grupę zapachową wybrać? cz. 1

Opublikowane przez dnia lut 14, 2014 w Artykuł, uwodzeniezapachem | 0 komentarzy


Ubierz się w zapach, czyli jaką grupę zapachową wybrać? cz. 1

jak dobrać grupę zapachową perfum

Odzież, którą nosisz, daje innym wrażenia, odczucia, tworzy i uruchamia pewne skojarzenia oraz przekonania związane z danym stylem. Podobnie jest z zapachem.

 

Spójność stanowi klucz w kreowaniu tożsamości, Wpływa na to jak jesteśmy odbierani. Dobór kroju, koloru czy rozmiaru i stylu ubrań jest tym, co widzimy już z daleka. Natomiast, kiedy już się zbliżamy do danej osoby – jej zapach dotyka naszych nozdrzy. To subtelny, a jednocześnie bardzo silny sposób na wejście w przestrzeń osobistą drugiej osoby, przed którym praktycznie nie sposób się ochronić. No chyba, że silnym katarem ;)

Dlatego zapach naszych perfum powinien współgrać z naszą osobowością. Ale jak to osiągnąć jeżeli szukasz dla siebie zapachu, który nie tylko przykryje feromony, ale również dopełni Twojego wizerunku? Zacznij od namierzenia grupy zapachowej, jaka najlepiej do Ciebie pasuje.

Zobacz wpis: Jak feromony łączą się z perfumami?

 

Zapachy orientalne to najbardziej zmysłowe połączenia nadające się znakomicie na randkę, albo romantyczne spotkanie z ukochaną osobą. Ta grupa jest bardzo charakterystyczna i przy dobrym doborze zapachu do naszej skóry będzie bardzo przyjemna, wręcz upajająca. Składa się głównie z mieszanek drzewa, przypraw i takich substancji jak piżmo czy ambra.

Zapachy drzewne to przede wszystkim perfumy o charakterze biznesowo-zawodowym. Zdecydowanie dobrze sprawdzą się na rozmowie o pracę, albo na spotkaniu w interesach czy nawet na co dzień do pracy. Tworzą atmosferę spokoju, stabilności, wyważenia, profesjonalizmu.

 

Najczęściej pojawiającymi się składnikami jest drzewo sandałowe, cedr oraz wetiwer. To ostatnie niestety nie ma za wiele szczęścia do dobrych połączeń – zamiast niego warto poszukać zapachów zawierających drzewo agarowe (znane również, jako oud), które jest jedną z najdroższych substancji na świecie, a swoją ceną przewyższa nawet złoto. W wykorzystaniu tego składnika przoduje Rasasi z Emiratów Arabskich, a którą to markę trudno znaleźć na polskim rynku. Osobiście spotkałem się z nią jedynie tutaj  www.iperfumy.pl

 

A w kolejnej części będą zapachy grupy doskonale nadającej się na co dzień do pracy, a także najbardziej klasyczna z grup zapachowych dla kobiet!

 

The following two tabs change content below.
Nikodem Morpheus

Nikodem Morpheus

Ekspert komunikacji interpersonalnej i specjalista w dziedzinie stylizacji zapachowej.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>