Reakcje kobiet na męskie feromony - FeroBlog | FeroBlog
Pages Menu
Categories Menu

Reakcje kobiet na męskie feromony

Opublikowane przez dnia lis 14, 2013 w Artykuł, badania naukowe, fero | 1 komentarz


Reakcje kobiet na męskie feromony

reakcje kobiet na męskie feromony

Jak to właściwie jest z tym działaniem feromonów na kobiety? Jak konkretnie wpływają na zachowanie płci pięknej? Te pytania nurtowały nie tylko mężczyzn, poszukujących najkrótszej drogi do niewieścich serc, ale także naukowców. Kilka zespołów badawczych zajęło się tematem w jedyny słuszny sposób, czyli przeprowadzając eksperymenty. Oto, co zaobserwowano.

 

Kobiety, które wdychają męskie feromony:

  • więcej się śmieją;
  • częściej nawiązują kontakt wzrokowy z mężczyzną;
  • uważają mężczyznę za bardziej atrakcyjnego.

 

Dla wyjaśnienia zmiany zachowań kobiet pod wpływem feromonów konieczne jest zrozumienie, że każdy człowiek dokonuje nieustannego aktu komunikacji. Gesty, ton głosu, cera itp. świadczą o naszym zdrowiu, zaradności, słowem – o naszych możliwościach do prokreacji oraz wychowania potomstwa. Zmysł węchu odgrywa znaczącą rolę w przekazywaniu tych informacji.

 

Udowodnił to między innymi eksperyment w Instytucie Miejskiej Etologii w Wiedniu. Podczas eksperymentu kobiety oceniały zapach koszul, w których przez trzy poprzednie noce spali mężczyźni. Okazało się, że kobiety określały jako ładniejszy zapach mężczyzn o symetrycznej budowie ciała (a zatem atrakcyjniejszych fizycznie). Zapach przystojnych mężczyzn pociąga kobiety.

 

Zupełnie niezwykłe znacznie w komunikacji zapachowej mają feromony, ponieważ działają na podświadomość. Naukowcy z Knox College w U.S.A. przeanalizowali nagrania video, przedstawiające grupę kobiet podczas wykonywania zadania grupowego. Jeśli znajdujący się wśród nich mężczyzna spryskany był mieszaniną Androstenolu i Androsteronu, kobiety oceniały go jako bardziej pociągającego. W jego towarzystwie wykazywały zachowania, które można zinterpretować jako kokietowanie i uwodzenie.

 

Jeszcze ciekawszy eksperyment wykonał zespół naukowców z Uniwersytetu w Liverpoolu. Innowacyjność przedsięwzięcia polegała na testowaniu feromonów w warunkach naturalnych – podczas tzw. „szybkich randek”. Kobiety pod wpływem Androstadienonu uważały spotkanych mężczyzn za bardziej atrakcyjnych i pociągających.

 

Feromony wprawiają kobiety w lepszy nastrój, a także otwierają je na mężczyzn. Pod wpływem feromonów kobiety oceniają mężczyzn przychylniej – jako bardziej interesujących oraz częściej nawiązują z nimi kontakt.

The following two tabs change content below.
Wiktor Koszycki

Wiktor Koszycki

Wiktor Koszycki – ekspert od spraw seksualności, oraz doradca klienta z serwisu Feromony.pl, największego w Polsce dystrybutora produktów feromonowych
Wiktor Koszycki

Ostatnie wpisy Wiktor Koszycki (zobacz wszystkie)

1 Komentarz

  1. Tego szukałem:)

~ powiązane artykuły:
  1. Feromony Opinie - Czy atrakcyjni potrzebują feromonów? | Feromony-opinie.pl - […] Choćbyś miał urodę modela, muskulaturę gladiatora, to za mało, żeby stworzyć atmosferę, w której kobieta poczuje się przy tobie …
  2. FeroBlog - Czy atrakcyjni potrzebują feromonów? | FeroBlog - […] Choćbyś miał urodę modela, muskulaturę gladiatora, to za mało, żeby stworzyć atmosferę, w której kobieta poczuje się przy tobie …

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>